Zmeny v G2 Esports? Mám umožnené skúmať svoje možnosti inde, píše Aleksib

  • Sebastián Soroka
  • 16. 07. 2022 17:43

Nadíde v tíme gigantov ďalšia zmena? Aj napriek tomu, že G2 Esports tento rok viackrát utočili na cennú trofej, odísť so zlatom na krku sa im nepodarilo ani v jednom prípade. Začalo sa teda špekulovať, či v európskom tíme opätovne nenastane rotácia v zostave. Dvere všetkym dohadom otvoril kapitán Aleksi "AleksiB" Virolainen.

Fínsky in-game leader avizoval na svojom twitteri, že dostal od organizácie povolenie na hľadanie nových možností. Zo strany manažmentu zatiaľ chýba podrobnejšie vyjadrenie. Správu prevzal aj portál HLTV.org.

Do tímu prestúpil začiatkom tohto roka, keď sa stal súčasťou výmenného obchodu medzi jeho bývalým zamestnávateľom (OG) a organizáciou G2. Na nič sa v podstate nečakalo, 25-ročný Aleksi bol okamžite postavený pred hotovú vec. K sebe obdržal špičkových hráčoch na čele s Nikola "NiKo" Kováčom a mladou hviezdou, Ilyom "m0NESY" Osipovom. Po zisku druhého miesta na IEM Katowice vyzerali nádeje G2 na zisk trofeje veľmi sľubne, v ďalších mesiacoch však prišlo vytriezvenie.

G2 nielenže nepostúpili ani do playoff PGL Major Antwerp, ale po Katowickom turnaji sa nedokázali už ani raz prepracovať do finále. O veľkom titule tak mohla organizácia vedená Carlosom Rodríguezom alias Ocelotom iba snívať.

Pri eventuálnom odchode fínskeho hráča sa tak naskytá niekoľko otázok. Bude to jediná zmena na súpiske aktuálnej svetovej šestky? Kam by mohol zamieriť, ale hlavne, kto ho nahradí? G2 je celok známy tým, že ho vždy obklopujú obrovské hviezdy, avšak posledný T1 turnaj, ktorí si dokázali hráči podmaniť bol ešte DreamHack Masters Malmo 2017. Teda, ubehlo už takmer 5 rokov od momentu, kedy mohli fanúšikovia tohto tímu oslavovať veľký úspech. Ani Aleksib nedokázal prinavrátiť tejto slávnej značke zlaté časy.

Článok budeme aktualizovať

Zdroj titulnej fotografie: Martin Bukovský, EPLAYER

Ohodnotiť

0

Komentáre

Pre vloženie komentára sa musíte prihlásiť.