Flashpoint S3: Senzační výhra mousesports proti Astralis a další ocenění nejlepšího hráče zápasu pro frozna

• Vilém Vejnar
  • 24. 05. 2021 11:15

Astralis vs mousesports 0:2 (17:19, 12:16)

Série výborných výkonů mousesports pokračuje. Po výhře nad fnatic a BIG si poradilo i s Astralis. Začínalo se mapou Nuke, která byla map pickem Astralis. Jednalo se o velice vyrovnaný souboj a o vítězi se muselo rozhodnout až v samotném prodloužení. Tam měl už navrch evropský mix a šlo se na Overpass. Mouz si získalo výrazný náskok 14:6 a i když Dánové dělali co mohli, tak ztrátu osmi kol stáhnout nedokázali. David "frozen" Čerňanský se po druhé za sebou stal hráčem zápasu. Doufejme, že mu forma vydrží i do nadcházejícího utkání, kde se s G2 poperou o vstupenku do Grand finále tohoto turnaje.

Frozen předvádí skvělé výkony. Snad se mu po delší době podaří ukořistit i nějakou tu cennou trofej.

G2 vs NIP 2:1 (12:16, 19:17, 16:14)

Těsnější výsledek už snad ani nešel. Hráči NIP ukořistili první mapu Dust2, když za stavu 11:11 zvládli finální kola lépe než soupeř. Na druhé už pro ně nastaly komplikace, protože G2 vedlo 15:11. Švédové se ale dokázali hecnout natolik, že zápas zamířil do prodloužení. Tým veden Nemanjou "nexa" Isakovićem napravil zaváhání a svůj map pick přece jen dostal na svou stranu. O celkovém vítězi se rozhodovalo na decider mapě Mirage. Opakoval se stejný průběh jako na Dustu. Opět byl stav 11:11, ale tentokrát právě G2 přetlačilo NIP, a to nejmenším možným rozdílem 16:14.